Egy Japán vállalatban, te a csoport részét képezed és így közösen vagytok egy család. A Japán vállaltok kollektivisták míg az amerikai társadalom individualista. Egy kollektivista csoportban mindenki megpróbálja a másik ember érdekét nézni és úgy viselkedni hogy az mindenkinek jó legyen. Néha a Japánokat ezért a hangyákhoz hasonlítják. xD Másfelől, egy individualista társadalomban mindenki a saját célját tartja szem előtt, még akkor is ha ezzel eltipor több ember is.
A többi országgal ellentétben a Japán emberek nem akarnak kitűnni, észrevehetőek lenni. A legjobb példa erre, hogy egy Japán diszkóban mindenki elvan, táncolgat a maga kis csoportjával (4-5en) míg nyugaton mindenki keresi a társaságot, embereket, szórakozást esetleg mást is. ^^" Ott nem zavarja őt hogy teljesen ismeretlen emberről van szó.
Egy japán cégkártyán a következők szerepelnek.
1.-vállalat név
2.-osztály / mit csinálsz
3.-a neved
Miért van az, hogy a vállalat neve és pozíciója megelőzi a személy nevét?
A Japán társadalomban a "rang" nagyon fontos, hogy ki hova tartozik. Például, a bemutatkozásnál is fontos hogy megmutassák egymásnak a vállalati kártyájukat, hogy az ember tudja kivel beszél. ^^ |