VII. század: Japánban ez az időszak úgymond a hús százada volt, hiszen akkoriban vált igazán hagyománnyá a hús evése, még ha nem is sokat és gyakran, hanem egy keveset ízlelésképpen. Ehhez tejet is ittak. Ám mikor a buddhizmus is egyre inkább terjedt el, akkoriban a hús és tej ivása/evése egy időre tilos lett.
A XI-XII. század: Ekkor érkezett Japánban a tofu és a szójaszósz természetesen Kínából. (Made is China xD) Ekkor alakult ki a központosított hatalom, így már kezdék jobban élni, legalábbis a pénzesebbek. Kezdett kialakulni a Japán konyha vele együtt a folyamatosan fejlődött akkoriban még a tudtuk nélkül a hagyományok, és a tálalási, evése szokások. Mikor a portugál és a holland kereskedők beértek Japánba, igazi változás történt. Behozták az új zöldségeket a gyümölcsöket, fűszereket, és ezekkel együtt új eljárások is létre jöttek, pl.: olajban sütés, mert ezelőtt nem használtak olajat. A megismert új ételeket hamarosan beépítették az ő hagyományukba.
II. Világháború: Az ország gazdagodása igen csak megszökött és ilyenkor kezdték elismerni a Japánokat. Mivel ezelőtt meglehetősen szegény ország volt. Kb. ilyenkorra tehető vissza a csirke és a marhahús fogyasztása, és megjelent a sertés is. Igaz ezeket sokkal kisebb arányba fogyasztják mint mi, az viszont érdekes hogy tejet, tejterméket azóta se fogyasztanak. Ezek ellen már tesznek, hiszen Japán utcáin sok olyan 90 év körüli ember van, akinek a háta el van fordulva 90 fokkal és borzasztóan meggörbült lábbal tudnak csak járni. A külföldi ételek befogadása a mai napig tart. Ezen kívül még nagyon híres az indiai eredetű currys rizs.
Extrák:
01. A Rizs eredete
02. Étkezési szokások
03. A japán sütik titkai
04. Ételek A-Zig
05. Édességek |